به دلیل نوسانات ارزی و ثابت نبودن قیمت محصولات، قبل از خرید حتما با کارشناس فروشگاه هوشمند سرما تماس حاصل نمایید.
تلفن تماس ۰۲۱۷۷۶۲۵۲۳۰- ۰۹۱۰۱۸۳۶۶۲۰
دانفوس

« با شرکت دانفوس و محصولات تولیدی آن آشنا شوید. »

0/09/04 mahya eydi

تولید محصولات مختلف برای بخش های مختلف صنعت یکی از موضوعاتی است که در دهه های اخیر اهمیت فراوانی پیدا کرده است و کارخانه ها و شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت می کند. برخی از این شرکت ها و برند ها به دلیل ساخت محصولات با کیفیت در سراسر دنیا شناخته شده هستند و محصولات تولیدی آن ها نیز نسبت به سایر محصولات موجود در بازار طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده است. یکی از این شرکت ها شرکت دانفوس است که یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده در زمینه محصولات مکانیکی، کنترلی و الکترونیکی است. محصولات تولید شده در این شرکت توسط صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با شرکت دانفوس آشنا کرده و محصولات تولیدی این شرکت را برای شما معرفی کنیم. برای آشنایی با این شرکت تا پایان مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه تاسیس شرکت دانفوس ( Danfoss  )

در تمامی اسناد تاریخی کمپانی دانفوس را با نام کلوزن ها می شناسند. بنیان گذار اصلی این شرکت شخصی به نام مادس کلوزن ( Mads Clausen ) بود. این شخص فارغ التحصیل علم مکانیک بود و در یکی از روستاهای مرزی دانمارک به دنیا آمده بود. او بعد از اینکه دوران جوانی خود را سپری کرد تصمیم گرفت در دانشگاه در رشته مهندسی مکانیک تحصیل کند. مادس کلوزن بعد از اینکه فارغ التحصیل شد تصمیم گرفت برای خود شغلی راه بیاندازد. او پس از سال ها توانست شرکتی را به جهان معرفی کند که اکنون یک تولید کننده بزرگ در زمینه تولید انواع کمپرسور ها و دستگاه های تهویه مطبوع است. شرکت دانفوس برای اولین بار در سال ۱۹۳۳ در یکی از شهرهای کشور دانمارک و در مزرعه خانوادگی کلوزن ها تاسیس شد.

شرکت دانفوس در ابتدا فقط یک وارد کننده کوچک بود و مانند امروز شناخته شده نبود اما به مرور زمان توسعه پیدا کرد تا به جایگاه امروزی خود رسید. در ادامه مراحل پیشرفته این شرکت را به صورت دهه های جداگانه برای شما بیان کرده ایم.

دهه 1930 میلادی ( شور و اشتیاق یک مرد و توانایی های او توانست باعث ایجاد یک نوآوری جهانی شود )

در دهه ۱۹۳۰ میلادی موسس شرکت دانفوس یعنی مادس کلوزن توانست شرکت دانفوس را به صورت رسمی به نام ( Dansk Køleautomatik og Apparatfabrik ) و با استفاده از نوآوری هایی که در زمینه خدمات و دستگاه های این شرکت ایجاد کرد تاسیس کند. در ابتدا این شرکت قطعاتی مانند: دریچه های آب، سوئیچ های فشار، ترموستات و دریچه های ترموستاتیک تولید می کرد. کارکنان و اعضای این شرکت به مرور زمان افزایش پیدا کردند تا جایی که در سال ۱۹۳۹ این گروه به ۲۶ نفر رسید که به طور رسمی در شرکت دانفوس مشغول به کار بودند.

دهه 1940 میلادی ( راه اندازی تجارت و حضور یافتن در مجامع بین المللی )

در دهه ۴۰ میلادی شرکت دانفوس از عنوان و نام ابتدایی خود تغییر پیدا کرد به اسم امروزی خود یعنی کمپانی دانفوس نام گذاری شد. پس از گذشت ۱۰ سال یعنی در سال ۱۹۴۶ حدود ۱۷۹ نفر در این شرکت مشغول به کار بودند. این دهه یکی از مهم ترین ده های رشد برای شرکت دانفوس محسوب می شد زیرا این شرکت توانست به یکی از تولید کننده های مطرح در بازار تبدیل شود. این شرکت در دهه ۴۰ توانست چندین نمایندگی در کشورهای مختلف برای خود ایجاد کند و همین موضوع باعث شد شرکت دانفوس به یک شرکت بزرگ در سرتاسر اروپا تبدیل شود.

دهه 1950 میلادی ( تولید بهینه محصولات و جعل کردن شبکه جهانی )

شرکت دانفوس در دهه ۵۰ میلادی توانست به سود فراوانی از فروش محصولات خود به خصوص ۵۰۰۰ کمپرسور تولیدی این شرکت دست پیدا کند. در این دهه تعداد کارکنان مشغول به کار در این شرکت افزایش چشمگیری پیدا کرد و به حدود ۳ هزار نفر رسید. شرکت دانفوس توانست در دهه ۵۰ به تولید بهینه محصولات خود دست پیدا کند. همچنین شیرهای ترموستاتیک رادیاتور که مادس کلوزن اختراع کرده بود در سال ۱۹۵۲ به عنوان یک وسیله کارآمد برای صرفه جویی در مصرف انرژی به جهان معرفی شد.

دهه 1960 میلادی ( خبر مرگ بنیان گذار شرکت باعث تولد یک میراث می شود. )

مادس کلوزن بنیان گذار اولیه شرکت دانفوس در سال ۱۹۶۶ در حالی که فقط ۶۰ سال سن داشت از دنیا رفت. در این زمان فرزندان او به دلیل جوان بودن نتوانستند مدیر شرکت شوند و به همین دلیل همسر او یعنی بیتن کلوزن مدیر شرکت و رئیس هیئت مدیره می شود. در سال 1961 نیز کمپانی دانفوس اولین سیستم های EDP را خریداری کرده بود و تعوانست در سال 1969 بزرگ ترین کامپیوتر را در صنعت دانمارک نصب کند. همچنین این دهه شروع تولید قطعات هیدرولیکی در این شرکت است. شرکت دانفوس در این دهه نزدیک به ۵۰۰۰ کارگر مشغول به کار داشت و حدود ۵ میلیون از کمپرسور های این شرکت نیز به فروش رسیده بود. همچنین مساحت شرکت دانفوس در دهه ۶۰ به حدود ده هزار متر مربع افزایش پیدا کرده بود.

دهه 1970 میلادی ( مهم ترین موضوع بهره وری از انرژی است. )

شرکت دانفوس در دهه ۷۰ میلادی با تغییرات زیادی مواجه شد و توانست پیشرفت های بزرگی در زمینه محصولات و تولیدات این شرکت به دست آورد. کمپانی دانفوس توانست در دهه 70 کنترل کننده های فرکانس که همان نسخه های اولیه درایوهای صنعتی و اینورترهای امروزی هستند را طراحی و تولید کند. همچنین کمپانی دانفوس توانست در این دهه جایزه IF 75 را برای موتور ORT خود کسب نماید. این شرکت توانست تا سال ۱۹۷۷ بیش از ۱۱ هزار کارمند در سراسر جهان داشته باشد.

دهه 1980 میلادی ( پیشرفت های فراوان در عصر کامپیوتر )

در دهه ۸۰ میلادی و حدودا در سال ۱۹۸۵ در شهر نورد بورگ دانمارک یک سیستم برای تصفیه کردن آب و جذب کردن مواد مغذی از آب های هدر رفته ساخته شد که به همین خاطر شرکت دانفوس توانست در سال ۱۹۸۹ جایزه بهترین و برترین کارآفرین را در این زمینه کسب کند. در دهه ۸۰ حدود ۱۰۰ میلیون کمپرسور توسط شرکت دانفوس تولید شد و بیش از ۱۳ هزار نفر در این کمپانی به صورت رسمی مشغول به کار بودند. در این دهه نوآوری هایی مانند: پنل کنترل جریان هوا، سیستم کنترل ADAP و پنل ECT به بازار معرفی شدند.

دهه 1990 میلادی ( تعیین کردن یک دوره برای پایداری )

شرکت دانفوس توانست در دهه ۹۰ میلادی نمایندگی های مختلفی را در قسمت های مختلف جهان مانند: چین و روسیه تاسیس کند. همچنین نمایندگی ها و کارخانه هایی که مربوط به برند دانفوس در کشور دانمارک بودند در این دهه توانستند استاندارد ایزو ۹۰۰۱ ( ISO 9001 ) را به خود اختصاص دهد. در این دهه بیش از ۱۰۰۰ کامپیوتر نصب شده است. همچنین مجموعاً در نقاط مختلف کشورهای جهان حدود ۱۹ هزار نفر توانستند به صورت رسمی در کارخانه های مربوط به شرکت دانفوس مشغول به کار شوند.

سال 2000 ( سالی برای گسترش دادن خانواده بزرگ دانفوس )

آغاز سال ۲۰۰۰ میلادی سالی برای گسترش دادن شرکت بزرگ بود و در این دهه این امکان به وجود آمد که محصولات و تولیدات شرکت دانفوس به روز رسانی شوند. از طرف دیگر در دهه ۲۰۰۰ میلادی نمایندگی های دیگری از این شرکت در کشورهای هند و برزیل تاسیس شدند. همچنین شرکت دانفوس به پیمان جهانی سازمان ملل پیوست. در این دهه و تا حدود سال ۲۰۰۸ میلادی تقریباً ۳۲ هزار نفر به صورت رسمی به استخدام شرکت بزرگ دانفوس درآمده بودند.

سال 2010 میلادی ( دهه مهندسی فردا، امروز )

در دهه ۲۰۱۰ میلادی شرکت دانفوس به دنبال این موضوع بود که ماشین آلات و دستگاه های جدیدتری را برای به وجود آوردن یک دنیای صنعتی پیشرفته در آینده طراحی کرده و بسازد. از نقاط اصلی در این دهه می توان به این موضوع اشاره کرد که کمپانی دانفوس توانست قدرتمندتر از هر زمان دیگری خود را از شر بحران های مالی جهانی آزاد کند. همچنین در سال ۲۰۱۲ دانفوس توانست به عنوان اولین شرکت فناوری سرعت متغیر را در تهویه مطبوع تجاری ادغام کند و در سال ۲۰۱۴ نیز توانست حق ثبت اختراع ۲۱۳ مورد جدید را دریافت کند. گردش مالی فروش این شرکت در این دهه با یک افزایش ۲۲ درصدی مواجه بود و کارمندان این شرکت در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ تقریباً دو برابر شده و به حدود ۲۸ هزار نیروی استخدامی در کشورهای مختلف جهان رسیدند.

سال 2020 میلادی ( دانفوس یک شرکت بسیار قدرتمند )

دهه ۲۰۲۰ میلادی نقطه عطف مهمی در تاریخ شرکت به شمار می آید و در این دهه شرکت دانفوس توانست بر اساس استراتژی های خود تجارت اصلی این شرکت را تا حد زیادی تقویت کند.

این شرکت در ابتدای سال ۲۰۲۰ توافق نامه ای را برای رسیدن به تجارت هیدرولیک ایتون امضا کرد. شرکت دانفوس در این دهه اهداف بلند پروازانه ای برای خود تعیین کرد  و قصد دارد دارد تا رسیدن سال ۲۰۳۰ به این اهداف خود به صورت کامل دست پیدا کند. همچنین گفته شده این شرکت می خواهد تا سال ۲۰۲۵ میلادی رهبران زن خود را به ۳۰ درصد افزایش دهد. در حال حاضر ۵۵% از سهام این شرکت بزرگ به خانواده کلوزن تعلق دارد. این شرکت به عنوان یک شرکت بین المللی در جهان شناخته شده است و یک شرکت سهامی عام محسوب می شود به این صورت که سهام آن در بورس آمریکا خرید و فروش می‌شود.

شما می توانید جهت آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرکت دانفوس و انواع محصولات مختلف تولیدی این شرکت بزرگ با شماره 09101836620تماس حاصل نمایید.

آشنایی با مدیریت شرکت دانفوس

مدیریت شرکت دانفوس از زمان تاسیس آن تاکنون با تغییرات زیادی مواجه شده است و در دهه ها و سال های مختلف در بین افراد زیادی دست به دست شده است. اولین مدیر این شرکت که موسس شرکت دانفوس نیز محسوب می‌شود شخص مادی کلوزن است. پس از مدتی افراد دیگری نیز به عنوان سهامدار با مادس کلوزن همراه شدند. بعد از فوت او این کمپانی به همسر او رسید و همسرش به عنوان مدیر شرکت دانفوس منصوب شد. در حال حاضر نیز افراد مختلفی به عنوان مدیران اصلی این شرکت و افرادی نیز به عنوان سهامداران این شرکت در حال کار و فعالیت هستند تا این شرکت بتواند به پیشرفت های زیادی مانند قبل دست پیدا کند.

شرکت دانفوس در چه زمینه هایی فعالیت می کند؟

در این قسمت قصد داریم زمینه های فعالیت شرکت دانفوس را برای شما شرح دهیم تا با محصولات و ماشین آلات صنعتی که این شرکت طراحی و تولید می‌کند تا حدودی آشنا شوید.

این شرکت در ابتدای کار خود بیشتر در زمینه تولید محصولات صنعتی مانند: دریچه های آب، سوئیچ های فشار و غیره به فعالیت می پرداخت. در ادامه و پس از گذشت زمان، پیشرفت هایی در صنایع ایجاد شد و افراد به دستگاه هایی نیاز داشتند که بتواند کار آن ها راحت ‌تر کند. در نتیجه شرکت دانفوس اقدام به تولید محصولاتی مانند: انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی، اینورترها، درایوها و غیره پرداخت. در حال حاضر شرکت دانفوس توانسته در زمینه طراحی و تولید محصولات مختلف به حدی از پیشرفت برسد و با استفاده از تجربه و تخصصی که در بیش از ۸۰ سال فعالیت خود به دست آورده به تولید محصولات مختلفی در زمینه تجهیزات صنعتی بپردازد.

آشنایی با تولیدات مختلف شرکت دانفوس

تولیدات شرکت بزرگ دانفوس در حال حاضر در چند بخش صنعتی و نیمه صنعتی انجام می شود. شرکت دانفوس در ابتدا بر پایه تولیدات شیرهای اتوماتیک تشکیل شد. تولیدات این شرکت ابتدا به این صورت بود که می‌توانست شرکت دانفوس را با تولید کننده های دستگاه های تهویه مطبوع، مبدل های حرارتی و انواع کمپرسورها مرتبط کند. امروزه نیز این شرکت اقدامات بسیاری در زمینه تولید سیستم های تهویه مطبوع انجام می دهد. برخی از محصولات صنعتی که شرکت دانفوس تولید می کند عبارتند از:

  • سیستم های کنترل قدرت
  • درایوهای صنعتی
  • سیستم های گرمایشی
  • سیستم های سرمایشی
  • تجهیزات ایمنی برای آتش سوزی
  • تجهیزات اتوماسیون صنعتی
  • پمپ های فشار قوی
  • انواع موتور های الکتریکی
  • و غیره

این تولیدات هم اکنون در طراحی و ساخت یخچال ها و فریزرهای خانگی و صنعتی، سردخانه ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات شرکت دانفوس به دلیل دارا بودن کیفیت و کارایی بالا و همچنین مصرف پایین انرژی طرفداران زیادی در بازار جهانی دارند و در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند.

نتیجه گیری

همه ما می دانیم برای راه اندازی و احداث سیستم های صنعتی و غیر صنعتی مختلف به دستگاه ها و تجهیزاتی نیاز داریم که از کیفیت بالایی برخوردار باشند و در مقابل نیز مصرف انرژی پایین داشته باشند.

در جهان شرکت های زیادی در زمینه تولید تجهیزات صنعتی فعالیت می کنند و برخی از آن ها نیز به برندهای شناخته شده ای در دنیا تبدیل شده اند. یکی از این شرکت های مطرح در این زمینه، شرکت بزرگ دانفوس است که در زمینه تولید تجهیزات مختلف مربوط به سیستم های گرمایشی و سرمایشی و همچنین سیستم های تهویه مطبوع فعالیت می کند. سابقه این شرکت به بیش از ۸۰ سال می رسد. امروزه شرکت دانفوس توانسته به یکی از مهم ترین شرکت‌ های تولید کننده محصولات سرمایشی و گرمایشی تبدیل شود. در این مقاله سعی بر این بود تا بتوانیم شما را با یکی از شرکت ها و برندهای مطرح دنیا در زمینه تولید تجهیزات صنعتی آشنا کنیم تا بتوانید به راحتی تجهیزات مورد نظر خود را تهیه کنید.بیشتر بخوانید
× چطوری میتونیم کمکتون کنیم؟